Teczki do archiwizacji zawieszanej

teczki-esselteArtykuły biurowe do archiwizacji to skoroszyty, segregatory, teczki, które zawsze możemy umieścić w dowolnym miejscu w szufladzie. Niektóre akcesoria wymagają posiadania specjalnych mebli i pojemników do przechowywania. Archiwizowanie zawieszone dokumentów w teczkach jest wygodne i zapewnia łatwość dotarcia do informacji. Do sortowania i archiwizacji mamy: teczki zwykłe, teczki z boczkami i teczki z paskiem skoroszytowym. Kiedy akcesoria biurowe zostaną zapełnione dokumentami, powinniśmy ulokować je w specjalnych pojemnikach i stojakach na teczki.

Do przechowywania zawieszonego dokumentów mamy następujące teczki biurowe:
Teczki zwykłe – to standardowe okładki posiadające na krawędziach listwy, które pozwalają na zaczepienie się w pojemniku lub szufladzie. Dokumenty można łatwo przeglądać bez potrzeby wyjmowania teczki zawieszonej z szuflady. Dno teczki i listwa z zawieszakami są wzmocnione specjalna folią. Artykuły są dostępne w różnych kolorach i wykonane z mocnego, wytrzymałego kartonu (np. teczki zawieszone Esselte Pendfelx standard).

Teczki z boczkami – wyglądem przypominają zwykle teczki, dodatkowo posiadają elementy chroniące dokumenty przed wypadaniem, kiedy wyciągniemy je ze środka.

Teczki z paskiem skoroszytowym – są to teczki trójskrzydłowe o dodatkowym miejscu na wkładanie dokumentów i okładką zabezpieczającą przechowywane arkusze.

Ponadto do dyspozycji pracowników biurowych są teczki z gumką, teczki konferencyjne, teczki segregujące i teczki z szerokim grzbietem. Klasyczne teczki z gumką służą do przechowywania od kilku do kilkunastu arkuszy dokumentów. Są niezbędne w każdym biurze, gdzie archiwizuje się faktury, rachunki, zaświadczenia, itp. dokumenty.

Wszystkie teczki możemy przechowywać w pojemnikach, pudełkach i stojakach. Przydatnym akcesorium biurowym do archiwizacji dużych zasobów są wózki do teczek, które pomieszczą maksymalnie około 250 sztuk.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *