Akcesoria biurowe ułatwiające planowanie

Początek roku w wielu firmach oznacza jedno: PLANOWANIE. Nadszedł czas rozliczeń, inwentaryzacji, podsumowań i stawiania celów na rok 2017. Aby planowanie obowiązków przebiegało sprawnie, przydarzą się akcesoria biurowe, w których zanotujemy nasze priorytety. Bo nie od dziś wiadomo, że przelanie swoich planów na papier to połowa sukcesu w ich realizacji. Kiedy monitorujemy poszczególne etapy wypisane np. w kalendarzu, wypracowujmy w sobie schemat pracy, a z czasem pojawia się potrzeba dążenia do celu oraz wzrasta nasza motywacja. Aby wszystkie zadania wykonać w terminie, warto mieć na biurku niektóre akcesoria. Oto biurowe niezbędniki.

Kalendarze i planery

kalendarz biurkowy (źródło: makro.pl)
źródło: makro.pl

Dobry kalendarz to elementarny gadżet biurowy w każdej firmie. Bez względu na to, czy to jest model książkowy, ścienny, czy notesowy, przyda się niejednemu pracownikowi biurowemu. Wszystko zależy od naszych potrzeb, jaki rodzaj kalendarza będzie najlepszy. Jedni wolą postawić kalendarz na biurku i mieć możliwość monitorowania zadań w ciągu tygodnia. Inni skuteczniej pracują, gdy na każdy dzień mają przeznaczoną jedną kartkę w kalendarzu. Znajdą się i tacy, którzy uwielbiają kreślić, zaznaczać w kalendarzu. Dla takich osób wygodnych rozwiązaniem może okazać się kalendarz ścienny z widokiem na minimum trzy miesiące.

źródło: makro.pl
źródło: makro.pl

Od kilku lat wiele mówi się o zarządzaniu czasem w życiu zarówno zawodowym, jak i rodzinnym. Na rynku artykułów biurowych można kupić nie tylko kalendarze ułatwiające nam spisywanie pomysłów i rozdzielanie obowiązków, ale także planery, w których pojawiają się kategorie, np. jadłospis, cele na miesiąc, cele priorytetowe na miesiąc, czas wolny, etc. Planery ułatwiają nam organizację czasu, przypisywanie priorytetów i uczą skutecznego dążenia do celów. Zakup dobrego planera to koszt ok. 100 złotych. Mimo wysokiej ceny w porównaniu z kalendarzem, warto zdecydować się na kupno planera, bo notes ten jest najlepszym gadżetem do organizacji czasu, jaki miałem kiedykolwiek. W każdym momencie można rozpocząć planować zadania, a szybko się przekonacie, że macie więcej czasu dla siebie.

Skrowidze

To kolejny rodzaj notesu, który przyda się w biurze na stanowisku, gdzie nawiązuje się kontakty z klientami. Bazy internetowe nie zastąpią oldscholowego skorowidzu. Jeżeli tych kontaktów nie przybywa w tyle, że nie mamy czasu na notowanie w zeszycie, warto rozważyć zakup właśnie skorowidzu. Dzięki temu zawsze pod ręką będziemy mieli dostęp do numerów telefonów i adresów osób,  z którymi współpracujemy.

Wizytowniki i wkłady do wizytowników

źródło: makro.pl
źródło: makro.pl

W pracy przyda się każde wizytownik, zwłaszcza na biurku sekretarki lub asystentki. Mały gadżet ustawiony na blacie biurka w pokoju prezesa nie tylko ułatwia szybkie znalezienie danych klienta, ale również systematyzuje naszą pracę. Na początku roku warto przejrzeć wizytówki w tym akcesorium. Być może niektóre firmy już nie istnieją na rynku lub pewne osoby nie pracują już pod tym nr telefonu. Możliwe, że konieczny będzie zakup wkładów do wizytownika.

Okazuje się, że dobra organizacja pracy ma wiele pozytywnych aspektów, m.in. efektywność realizacji zadań i skuteczna kontrola pracy. Dzięki umiejętności planowania uczymy się rozwiązywać problemy i zapobiegamy niepotrzebnemu stresowi, który nierzadko towarzyszy w pracy, w której panuje chaos.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *