Fitness w biurze…Tak to możliwe!

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Pozycja siedząca przy biurku i brak aktywności fizycznej może być niebezpieczne dla naszego organizmu. Po kilku latach pracy biurowej mogą pojawić się uciążliwe dolegliwości bólowe wywołane długotrwałym siedzeniem przed komputerem. W niektórych przypadkach problemy z kręgosłupem odczuwalne są po kilku miesiącach pracy biurowej. Ponadto siedząca praca jest największym wrogiem szczupłej sylwetki. Zatem gdy tylko macie okazje wykonujcie ćwiczenia przy biurku. To naprawdę proste. 

Aktywne biurko

Niezdrowy bezruch może być również przyczyną innych dolegliwości takich jak otyłość, cukrzyca, problemy z sercem i zaburzenia równowagi. Aby temu zapobiec, możesz wykonywać niektóre ćwiczenia przy biurku. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Nie musisz się specjalnie przebierać i szykować do niektórych czynności. Wystarczy odprężyć mięśnie kręgosłupa i przez kilka minut wykonać proste ćwiczenia. Sprawdźcie jakie.

Ćwiczenia na kark. Napięta szyja po kilku godzinach daje o sobie znaki? Wystarczy wykonać kilka ruchów i ćwiczeń rozluźniających. Należy przychylić głowę w prawo, położyć dłoń z lewej strony i z całej siły spróbować wyprostować głowę, przy tym należy naciskać dłoń. To na prawdę działa.

Ćwiczenia na ramiona. Warto raz na jakiś czas wstać pod biurka. Po tym należy wziąć głęboki wdech i wydech, by później unieść ręce nad głową i rozciągnąć się jak najmocniej. Po chwili należy zrobić zmianę i chwycić za nadgarstek drugiej ręki. Nie wstydź się, że dbasz o siebie. Rozciągaj się do woli. Kiedy siedzisz – musisz pamiętać o prostowaniu nóg – raz jedna –raz druga i zataczać nim małe kółka.

Człowiek aktywny jest bardziej wydajny przy biurku, to z pewnością przekłada się na jego efektywność i kreatywność. Zatem ruch w pracy się opłaca. Nie daj się jesiennej chandrze.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *