Kawoholizm biurkowy

kawa w pracy (źródło:pinterest)
kawa w pracy (źródło:pinterest)

Pobudza. Dodaje energii. Podnosi ciśnienie. Rozgrzewa. Rozluźnia. O pozytywnych właściwościach kawy można pisać bez końca. Ale co zrobić kiedy kawy pijemy coraz więcej i więcej, aż w końcu zdajemy sobie sprawę, że bez kawy nie potrafimy żyć. W pewnym momencie kawa zamiast dodawać energii staje się przyczyną senności, znużenia oraz niekiedy pobudzenia i arytmii serca. Czy można zastąpić kawę? Jak dodać sobie energii do działania? Oto dzisiejszy wpis. Kawie mówimy dzisiaj stop.

Kawoholicy są wśród nas

Kolejne espresso, cappuccino, latte i tak bez końca przez każde osiem godzin przy biurku. Czy wiecie, że większość Polaków (prawie 70%) piję właśnie kawę zaraz po przyjściu do pracy? Co więcej, wielu z nich uważa, że możliwość korzystania z ekspresu w firmie znacząco wpływa na atmosferę i jakość wykonywanej pracy. Wiele w tym prawdy! Chcąc nie chcąc stajemy się kawoholikami. Tak! Jesteśmy społeczeństwem kawożernym. Może nadszedł czas na znalezienie skutecznym substytutów. By zadbać o serce. By czuć się zdrowiej. By zapobiec drżeniu rąk i skurczom. Pijąc dużo kawy w pewnym momencie zauważa się, że przestaje ona działać. Nadmiar kofeiny pozbawia organizm magnezu i wody. Picie kawy w ogromnych ilościach to droga prowadząca donikąd. Istnieje wiele zdrowszych sposobów na pobudzenie i walkę ze znużeniem w pracy.

Co zamiast kawy?

O cudownych właściwościach yerba mate wiedzieli już rdzeni mieszkańcy Ameryki Południowej. Istnieje wiele badań, które wykazują, że osoby, które piją regularnie ten zielony napój czują się pobudzone do działania. Herbata ma przyjemny zapach i dobry smak. Polecam poranek z yerba mate. Wypróbowałem! To naprawdę działa! Innym sposobem jest naturalny napój energetyczny z wody i cytryny (polecam napój z cytryny, miodu i wody mineralnej), który dostarczy niezbędnych minerałów i jest źródłem magnezu. Tak przygotowana mikstura może postawić na nogi każdego poranka.Ponadto zielona herbata parzona przez 2 minuty uwalnia teinę, która posiada podobne właściwości co kofeina. Alternatywą dla kawy w moim biurze jest kakao. Niewiele osób wie, że kubek gorącego kakao zawiera również kofeinę. O tym, że czekolada wpływa na pracę mózgu wiedzę wszyscy. Mimo tego, że kawa poprawia samopoczucie i redukuje zmęczenie, należy pić ją z umiarem.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *