Moje sposoby na stres w pracy

stres w pracyStres w pracy – chyba zdarza się każdemu? Owszem, są zawody bardziej narażone na stres. Odkąd nie pracuję w korporacji jest mi lżej 🙂 A stres w pracy zdarza się sporadycznie. Myślę, że nauczyłem sobie z nim radzić i to nawet na kilka sposobów. Wszystkim chcę dzisiaj polecić sprawdzone techniki relaksacyjne, które możemy wykonać za biurkiem. Czy Wy wiecie, że nierozładowany stres i nieumiejętność relaksu może być przyczyną wielu chorób, takich jak np.: wrzody żołądka, astma, alergie, choroby serca, bezsenność i załamanie nerwowe? Zatem do dzieła! I non stress!

Poniżej prezentuję techniki rozładowywania stresu, które sprawią, że czuję się lepiej.

Po pierwsze, najlepszy dla naszego zdrowia jest ruch. Ale jak Ti się ruszać za biurkiem, gdy czeka na nas projekt do realizacji? Jeżeli chwilowo nie ma nikogo w biurze, bo wszyscy poszli na lunch lub pojechali w delegację, możesz wykorzystać kawałek połogi, na którym warto się porozciągać. Najlepiej będzie, gdy do pracy przynieść karimatę lub koc, który będziesz mógł wykorzystać w każdej nadarzającej się okazji. Istotny jest także oddech – jednostajny i miarowy.

Po drugie, znajdź w swojej głowie pudełeczko nicości. W teorii oznacza je przestrzeń w głowie, do której możesz się przenieść w chwili, gdy jest ci po prostu źle. Może to być domek na wsi lub plaża nad morzem lub kocyk na łące. Ważne jest to, aby było ci tam dobrze i nie będziesz myślał o niczym stresującym i związanym z codziennymi obowiązkami.

Po trzecie, napinanie i rozluźnianie mięśni pozwoli Ci nauczyć odróżnić stany napięciowe od odprężenia. Jest to trening progresywny Jacobsona, który opiera się na napinaniu i rozluźnianiu poszczególnych grup mięśni.

Po czwarte, muzykoterapia. Wystarczy mieć ze sobą słuchawki i przez chwilę posłuchać ulubionej muzyki. W tym czasie popatrzeć warto na przedmioty położone dalej i spojrzeć na jakiś obraz, z którym mamy pozytywne skojarzenia.

A Wy jak sobie radzicie ze stresem?

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *