Pogoda za oknem a praca przy biurku

wypalenie zawodowe (źródło:pinterest)
wypalenie zawodowe (źródło:pinterest)

Ostatnio permanentny brak promieni słońca nie sprzyja budowaniu pozytywnej energii. Pracując przez osiem godzin przy komputerze i spędzając większość dnia w pracy, można nabawić się pewnych dolegliwości, takich jak rozdrażnienie, apatia, senność, znudzenie i ospałość. Dodatkowo nasz pokój oświetlony nie jest i panuje w nim nadmiar sztucznego światła? W takich sytuacjach brak zimowego słońca daje nam we znaki. Jak sobie z tym poradzić?


Nie możecie doczekać się prawdziwej wiosny? Bo ja tak!Męczę się ostatnio w biurze. Szczególnie doskwiera mi brak słońca. Dni są tak pochmurne, szare i nijakie, że łatwo o depresję. Na szczęście do tego stanu mi daleko. Jednak spadła mi efektywność i wszystko robię kilka razy wolniej. Zanim znalazłem sposób na chandrę minęło kilka dni. Przejrzałem wiele poradników i zacząłem żyć według nich. Oto wskazówki, które pozwolą Wam przetrwać te dni w pracy.

wypalenie (źródło:pintererst)
wypalenie (źródło:pintererst)

Numer jeden:sport
Ruch jest dobry na wszystko i nie ma w tym nic odkrywczego. Zimą siedzimy za dużo w domu. Tymczasem warto w ciągu dnia znaleźć czas na mały spacer, pójście na basen lub aerobic. Regularna aktywność fizyczna to recepta na większą motywację i chęć do działania w biurze.

Numer dwa: terapia światłem
Skoro brakuje światła, to trzeba go poszukać tam, gdzie jest go pod dostatkiem. Można pójść do solarium lub poddać się naświetlaniu. Najlepsze jest światło pochodzące z natury, bo odpręża i zapewnia dobry sen. Gdy tylko wyjdzie słońce, zróbcie przerwę na dotlenienie się na balkonie i złapanie kilku promieni. Warto doświetlać się przy biurku przy pomocy lampki.

zdrowa dieta (źródło:pinterest)
zdrowa dieta (źródło:pinterest)

Numer trzy: dieta
Nie jest tajemnicą, że zdrowa dieta dodaje energii i pozwala wygrać z zimową chandrą. Co zatem jeść? Przede wszystkim ryby, czekoladę i warzywa strączkowe, czyli wszystko to co zawiera naturalne kwasy omega, magnez, witaminy i sole mineralne.

Zdrowe podejście to podstawa w miejscy pracy. Oznacza to w praktyce dystans do świata i do ludzi. Emocje mniej na wodzy, śmiej się dużo i otaczaj się pozytywnymi kolegami z pracy. To chyba proste. Prawda?

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *