Rośliny w przestrzeni biurowej

roslinny-oczyszczajace-powietrze-w-biurze-akcesoriawbiurze-plZieleń to kolor emitujący harmonię i spokój w biurze. Rośliny są ważnym czynnikiem wpływającym na prawidłową ergonomię przestrzeni, warunkują pozytywną energię w miejscu pracy.  W biurach powietrze jest suche i zanieczyszczone. Coraz częściej mówi się o syndromie chorego budynku, którego konsekwencją są problemy z koncentracją, depresja i zmęczenie pracowników. Główną przyczyną tego zjawiska jest zanieczyszczenie powietrza pochodzące z klimatyzacji i toksyn unoszących się ze środków czystości. W wielu biurach rośliny są panaceum na wiele dolegliwości, ponieważ pochłaniają toksyczne substancje oraz zwiększają wilgotność powietrza. Jakie rośliny nadają się do biura?

Właściwości roślin
Osoby pracujące w klimatyzowanych pomieszczeniach często mają problemy ze suchą skórą. W biurach pozbawionych naturalnej wentylacji łatwo o ból głowy, zespół suchego oka oraz migrenę. Jeżeli zdecydujemy się na rośliny w biurze, poczujemy wilgotność w powietrzu, co zaowocuje pozytywnym samopoczuciem. Rośliny doniczkowe działają jonizująco i oczyszczająco na powietrze. Ponadto osoby patrzące na zielone kolory, czują się bardziej zaangażowane w pracę i mniej zestresowane.rosliny-w-biurze-akcesoriawbiurze-pl

Gdzie ustawić rośliny?
Ustawiając roślinę w biurze, weźmy pod uwagę czy jest światłolubna. Możemy ulokować ją w miejscach reprezentacyjnych, np. w korytarzu i recepcji. Okazałe rośliny stanowią ciekawy element estetyczny biura. Idealne miejsce na kwiaty to kuchnia i kącik relaksacyjny. Mniejsze doniczki możemy postawić na parapecie oraz na biurku.

Wybór roślin doniczkowych
Decydując się na zakup rośliny do biura, dowiedźmy się ile czasu należy poświęcić na jej pielęgnację. W przestrzeni firmowej nie ma miejsca na wymagające szczególnej troski kwiaty. Rośliny powinny dobrze znosić warunki biurowe, czyli być odporne na suche powietrze, brak wody i jej nadmiar.

Do biura najlepsze będą następujące gatunki roślin: skrzydłokwiat, zielistka, figowiec benjamiński, wężownica, palma koralowa, paprotka i filodendron. Najbardziej popularny kwiat doniczkowy to skrzydłokwiat Spathiphyllum posiadający rozłożyste, soczysto-zielone liście i białe kwiatki. Stanowi ciekawy element dekoracyjny w biurze.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *