Twoje biuro bardziej ECO

zielone-biuro-akcesoriawbiurze-plCzy Wasze biura są już ekologiczne? Jeżeli nadal uważacie, że ekologia to tylko trend narzucony społeczeństwu, to jesteście w błędzie! Codziennie na świecie marnuje się setki tysięcy makulatury. Włączcie swoje biura do walki o środowisko! Ekologiczne biura generują niższe koszty. Bycie ECO zwyczajnie się opłaca! Nie zapominajmy o dobrym wizerunku biura. Dzisiaj każda marka chce mieć coś wspólnego z ekologią! Dlatego zachęcam do zdobycia certyfikatu Zielone Biuro!

ECO Pracownik

ekologiczny-papier-akcesoriawbiurze-plStatystyczny mieszkaniec naszego kraju zużywa w ciągu roku około 90 kg papieru! Niestety tylko 10% z tego trafia do recyklingu. Tymczasem wystarczy kilka eko-zachowań, aby racjonalnie wykorzystywać energię elektryczną, wodę czy papier. Wystarczy odpowiednia segregacja papieru biurowego, wprowadzanie do swojego asortymentu produktów w 100% ekologicznych, posiadających certyfikat FSC (Rady Dobrej Gospodarki Leśnej) oraz kilka innych dobrych praktyk ekologicznych, aby zacząć oszczędzać i stać się bardziej ECO.

Czasami wystarczą proste rozwiązania, np.: wybieranie mniejszej czcionki w edytorze tekstu (Century Gothic pozwala oszczędzić więcej tuszu do drukarki atramentowej), ponowne wykorzystywanie zadrukowanych jednostronnie kartek papieru, drukowanie w trybie dupleks oraz segregacja śmieci w podziale na frakcję: papier, plastik i pozostałe. Ponadto w zielonym biurze powinno znaleźć się miejsce na pojemnik na papier do recyklingu lub ponownego użycia.

Green Office 

Zielone Biuro to certyfikat nadawany przez Fundację Partnerstwa dla Środowiska dla firm, instytucji, organizacji samorządowych, które podejmują działania na rzecz ochrony środowiska oraz kształtują swój ekologiczny wizerunek. Biura posiadające zielony certyfikat wyróżniają się na tle konkurencji oraz obniżają koszty działania firmy poprzez wprowadzenie nowoczesnych ekologicznych rozwiązań. Niewątpliwie bycie „zielonym biurem” powoduje wzrost świadomości ekologicznej wśród pracowników oraz klientów firmy. To ogromny prestiż oraz element promocji naszej firmy. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.fpds.pl. Zielone biuro kształtuję dobrą atmosferę w pracy oraz buduje zaangażowanie pracowników we wspólną ideę.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *