Biuro w kobiecym stylu

biurko dedykowane dla pań (źródło:pinterest)
biurko dedykowane dla pań (źródło:pinterest)

W poszukiwaniu inspiracji na aranżację biura w niekonwencjonalnym stylu natknąłem się na przestrzeń w stylu kobiecym. Biuro subtelne, jasne, stonowane, ale przede wszystkim eleganckie. To biuro współczesnej bizneswoman, kobiety sukcesy, kobiety, która wie czego chce od życia. To przestrzeń biurowa, w której nie ma miejsca na niepotrzebne bibeloty, akcesoria i gadżety. W tym biurze wszystko jest po coś i jednocześnie wygląda niesztampowo i efektownie. Dziś na tapetę biorę aranżację biur w stylu, które przypadł by do gustu niejednej pani. Jak powinno wyglądać funkcjonalne biuro dla pani?

Wygodne meble biurowe

Podstawowym elementem każdego biura jest oczywiście biurko. Wiele pań jest dość pedantyczna jeśli chodzi o utrzymanie porządku na biurku, dlatego propozycją dla nich będą duże meble biurowe wyposażone w dwie boczne szuflady, szafkę i może jeszcze półeczkę. Panie mogą pozwolić sobie na niestandardowe modele, które pomieszczą jeszcze ich największą „przyjaciółkę” – mam oczywiści na myśli torebkę, bez których kobiety nie wyobrażają sobie przyjścia do pracy, poruszania się po biurze i wyjazdu na spotkania biznesowe. Reasumując – dobrze wyposażone biurko dla pań powinno mieć miejsce na tego typu akcesorium. Przy biurku powinien oczywiście znaleźć się wygodny fotel. Z pewnością przyda się także podnóżek i półka na akcesoria do archiwizacji. Oto moje inspiracje:

źródło:pinterest
źródło:pinterest
źródło:pinterest
źródło:pinterest
źródło:pinterest
źródło:pinterest

 

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Stylowe i funkcjonalne oświetlenie

Nie bez znaczenia – jak w każdym wyposażeniu biura – jest oświetlenie. Najlepsze będzie oczywiście te stylowe, posiadające nutkę elegancji. Modne ostatnio oświetlenie w stylu glamour cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dekoratorów wnętrz. Myślę, że stylowe lampy podłogowe mogą nadać niecodziennego charakteru w przestrzeni biurowej. Ważnym elementem aranżacyjnym są również lampki biurowe, które powinny przede wszystkim świetnie oświetlać przestrzeń przy komputerze. Dla pań, których biuro przypomina stylowy gabinet mam inną propozycję – stylowe lampy stojące w stylu vintage lub retro. Równie istotny jest kolor ścian – szalenie modne są jasne stylizacje, bo sprawiają, że biuro wydaje się przestronne.

W biurze, w którym pracuje kobieta powinno się znaleźć miejsce na kwiaty, ramki na zdjęcia i inne dekoracyjne atrybuty. Współczesne biura dedykowane dla pań to przestrzenie minimalistyczne, gdzie wszystko zaaranżowane jest w dobrym tonie.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *