Biuro w stylu kolonialnym

biurka-w-stylu-kolonialnym-akcesoriawbiurze-plStyl kolonialny w biurach eleganckich i gustownych staje się coraz bardziej popularny ze względu na wykorzystanie naturalnych materiałów do produkcji mebli, tj. dużą rolę w aranżacji przestrzeni odrywają krzesła, stoły i biurka wykonane z bambusa, drewna egzotycznego i rattanu. Meble w stylu kolonialnym pasują do dużych pomieszczeń biurowych, w których znajdzie się miejsce na ekskluzywną przeszkloną biblioteczkę lub masywną komodę z licznymi szufladami na segregatory i teczki. Decydując się na aranżację biura w stylu kolonialnym, powinniśmy zrezygnować z tradycyjnych obrotowych foteli biurowych i szklanych biurek na rzecz wygodnych mebli wykonanych z drewna egzotycznego.

Smak Orientu w biurowej aranżacji
biuro-w-stylu-kolonialnym-akcesoriawbiurze-plStyl kolonialny powstał w latach 60. XIX wieku w brytyjskich posiadłościach w Afryce i Indiach. Łączy elementy wyposażenia wnętrz inspirowane egzotyką, przygodą i dzikością z elegancją, wygodą i tradycją angielskiej aranżacji pomieszczeń. Meble kolonialne są inspirowane dziełami sztuki z Indii. Wykonane z egzotycznych surowców: tek, palisander, akacja, mahoń, bambus, mają oryginalny kolor i masywny kształt. Producenci mebli biurowych w stylu kolonialnym koncentrują się na zastosowaniu ciemnych barw: brązu i wenge, które nadają przestrzeni eleganckiego charakteru.

Meble w stylu kolonialnym odznaczają się dobrą jakością, są solidne, mocne, masywne. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez pokolenia. Wytworne komody, regały i biurka pasują do gabinetów adwokatów, biznesmenów, sędziów, finansistów i bankierów oraz do osób kochających tradycjonalizm połączony z egzotyką Orientu.

Egzotyczne meble biurowe
ekskluzywne-meble-biurowe-akcesoriawburze-plDo dużych przestrzeni biurowych proponuję meble egzotyczne w najciekawszych zabarwieniach: brąz, stone, natural oraz wenge. Nowoczesne wyposażenie wnętrz stanowią krzesła i stoły, stoliki kawowe do pomieszczenia biznesowego, komoda i regały na segregatory oraz biurka o masywnym kształcie. Charakterystyczne elementem w biurze w stylu kolonialnym jest biblioteczka wykonana z palisandru lub akacji azjatyckiej. Duch Azji zostanie nadany biurze poprzez zawieszenie na ścianach dzieł sztuki z motywami indyjskim oraz ustawienie przy biurkach lamp dekoracyjnych.

Wnętrze biura możemy wzbogacić poprzez ustawienie orientalnych ceramik (wazonów, waz i mis). Duże znaczenie w aranżacji biur w stylu kolonialnym odrywają dodatki, tj. egzotyczne figurki, kwiatowe motywy na zasłonach oraz rolety inspirowane dzikością przyrody. Na podłodze powinno znaleźć się drewno, a ściany najlepiej pomalować w kolorze ziemi, tj. w odcieniu beżu, wanilii oraz mlecznej bieli. Krzesła w stylu kolonialnym różni się od fotele obrotowego; nie oznacza to, że musi być niewygodne. Można zdecydować się na stylowe meble tapicerowane, dzięki temu siedzisko będzie miękkie i wygodne.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *