Biuro w stylu orientalnym

kuchnia-w-biurze-akcesoriawbiurze-plW aranżacji nowoczesnych biur można wyróżnić dwa nurty. Po pierwsze projektanci wnętrz koncentrują się na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni i zagospodarowują każdy kąt firmy. Po drugie stawiają na pokoje z najbardziej możliwym dostępem światła słonecznego, niewielką ilością mebli biurowych oraz miejsca, w których ogromne znaczenie odrywa harmonijna przestrzeń stwarzająca idealne warunki do kreatywnego myślenia. W open space jest miejsce na stylowe meble biurowe, nietuzinkowe dekoracje przypominające o dalekich wyprawach oraz oryginalne tekstylia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERABiurka w stylu orientalnym są zazwyczaj masywne, konstrukcyjnie proste i jednocześnie bardzo eleganckie. O wyjątkowości mebli z duchem orientalnym świadczy rodzaj drewna, z którego zostały wykonane stylowe krzesła, regały i biurka. Mam na myśli heban i palisander japoński. Wyposażenie wnętrz można określić jako bardzo funkcjonalne o niepowtarzalnym uroku wiecznej słoneczności.

szafy-orientalne-akcesoriazwbiurze-plEgzotyczne szafy w przedpokoju wielkich biur świetnie prezentują się na tle ciekawych ścian o barwie soczystej wiśni lub mandarynki. Biura wyposażone w elementy z bambusowego łyka stwarzają niepowtarzalny klimat. Niekonwencjonalne krzesła i stoliki w pokoju konferencyjnym to także wyjątkowe elementy aranżacyjne przypominające o tropikalnej Azji.

Biura zainspirowane „Baśniami Tysiące i jednej nocy” nie mają sztywnych reguł aranżacyjnych. Jest w nich miejsce na elementy dekoracyjne, takie jak: pufy, zasłony, kotary, lampiony, świece, kadzidełka, kominki i baldachimy.

Duch orientu w przestrzeni biurowej najlepiej wprowadzić w firmach, które mieszczą się w domach jednorodzinnych posiadających duży metraż. O wiele trudniej jest zagospodarować miejsce w biurowcu, w którym musimy liczyć się nierzadko z każdym metrem kwadratowym. Styl orientalny najlepiej nadawać całej aranżacji firmy, ewentualnie wprowadzić jakiś akcent do pokoju konferencyjnego lub przedpokoju a biurka i fotele pozostawić w aranżacji stricte biurowej.

meble-indyjskie-akcesoriawbiurze-pl

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *