Chcesz podkręcić wygląd swojego biura? Zainwestuj w czerwień!

Wszyscy doskonale wiemy, jak duży wpływ na nasze samopoczucie mają kolory. Dlatego dekoratorzy wnętrz nie traktują ich jedynie jako elementu aranżacji, ale także nośnika pozytywnej energii. Z pewnością to, jakimi barwami otaczamy się w pracy, kształtuje naszą efektywność, buduje koncentrację i kreatywność. Jeżeli macie dość nudnych i stonowanych aranżacji, zainwestujcie w wyposażenie biura o orzeźwiającym kolorze czerwieni. Dlaczego akurat czerwony?

źródło: http://panidyrektor.pl
źródło: http://panidyrektor.pl

Czerwień pobudza mózg

Kolor czerwony we wnętrzu oznacza z jednej strony elegancję, a z drugiej żywiołowość. Z pewnością jest to barwa, z którą łatwo przesadzić, zatem jest mile widziana w dodatkach lub pojedynczych elementach wyposażenie biura. Czerwień ma w sobie ogromną moc – stymuluje mózg do pracy. Istnieją bowiem badania dowodzące, że przebywanie w pomieszczeniach, w których znajdują się rzeczy w ognistych barwach, może wpłynąć na wzrost ciśnienia krwi. Ma to szczególne znaczenie dla osób o flegmatycznym i melancholijnym temperamencie – czerwień motywuje ich do działania.  Barwa ta znajdzie swoje miejsce bardzo często w firmach zajmujących się architekturą wnętrz oraz w agencjach marketingowych.

Czerwień dodaje energii

Intensywne barwy mogą pobudzać do działania osoby o spokojnym usposobieniu. Gorzej działają na pracowników, którzy są z natury pełni energii, nierzadko choleryczni. Nadmiar czerwieni w biurze może być dla takich osób drażniący, wywołując czasami nawet przemęczenie. Warto więc zachować umiar w doborze dodatków i akcesoriów biurowych. Czerwień dobrze komponuje się z jasnymi kolorami, np. bielą i szarością  – takie połączenie jest szalenie eleganckie i pasuje do wielu aranżacji nowoczesnych biur.

źródło: Epigraf
źródło: Epigraf

Czerwień w wyposażeniu wnętrz

Jesień 2017  stoi pod znakiem czerwieni. Kolor ten zdominował światowe trendy. Warto zdecydować się na czerwień w biurze, gdy szukamy sposobu na pobudzenie pracowników. Kupując zestaw wypoczynkowy do biura w energetycznym kolorze, stworzymy wnętrze, które przyciągnie wzrok i będzie wyglądać niebanalnie. Czerwone meble wypoczynkowe będą zachęcać do chwili odpoczynku. Na rynku kupimy także fotele i krzesła biurowe w tym modnym kolorze. Świetnym dodatkiem będą także czerwone pufy, wieszaki i lady recepcyjne. Wystarczy jeden element, aby pobudzić nieco nudne wnętrze i dodać mu przysłowiowego „smaczka”.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *