Kącik relaksacyjny w biurze

meble-biurowe-w-pokoju-konferencyjnymW każdej pracy biurowej powinniśmy znaleźć czas na odpoczynek i oderwanie się od komputera. Nie tylko wstańmy od biurka i zróbmy kilka ćwiczeń rozluźniających kręgosłup, ale i podejdźmy do okna, popatrzmy na zielone drzewa i trawę za oknem, po prostu dajmy odpocząć naszym oczom od ekranu komputera. Coraz częściej w pomieszczeniach biurowych spotyka się tak zwane kąciki relaksacyjne. Wnętrza pasują raczej do nowoczesnych aranżacji biur. Idealnie sprawdzają się również w organizowaniu spotkań biznesowych i rozmów kwalifikacyjnych. Przytulny i elegancki kącik relaksacyjny w biurze wpływa na interakcje z osobami odwiedzającymi firmę.

Wygodne meble biurowe
Osobnym zagadnieniem jest wybór mebli biurowych służących do odpoczynku. W kąciku relaksacyjnym coraz częściej pojawiają się konsole do gier, telewizory, stoły bilardowe, stoły do gry w „piłkarzyki”, tablice multimedialne, laptopy, etc. Dylemat pojawia siękanapy wtedy, kiedy musimy wybrać meble do takiego pomieszczenia. Może to być zwyczajny komplet wypoczynkowy, w którym można na chwilę odpocząć od pracy przy biurku, odetchnąć od codziennych spotkać biznesowych i wypić kawę. Do wyboru są nowoczesne i przestronne kanapy oraz fotele w różnych kolorach i stylach. Do takiego kompletu pasuje przestronna ława o nowoczesnych wykończeniach szklanych lub chromowych. W takim kąciku możemy przeprowadzać spotkania biznesowe.

Jeżeli potrzebujemy większego pomieszczenia, zdecydujmy się na kącik relaksacyjny będący również salą konferencyjną. Do takiego wnętrza potrzebujemy wygodne krzesła, długi stół i tablice interaktywne. Blat stołu powinien być szeroki na min. 90 cm pozwalający na zachowanie wyraźnego dystansu do klientów i pracowników. Nieformalną i przyjazną atmosferę stworzymy goszcząc gości i pracowników przy tradycyjnej ławie kawowej i na wygodnych kanapach. Pomysłów jest tak samo dużo jak zainteresowań i preferencji pracodawcy.

Kolory i akcesoria biurowe
Przestrzeń biurowa powinna wyrażać nas samych. O wygodnym i komfortowym kąciku relaksacyjnym czy sali konferencyjnej świadczą nie tylko meble, ale wszelkie segregatory, szuflady i pojemniki na akcesoria.kącik-do-odpoczynku-w-biurze Bardzo ważna jest również kolorystyka – nie tylko tych elementów, ale i ścian. Ciekawym rozwiązaniem są pomieszczenia w kilku ciepłych kolorach, np. beżowym i kanarkowym lub w kontrastach, np.: beżowy i fioletowy.

Barwy ścian powinny wywoływać radość pracowników i klientów. Lampy, lustra, wazy i flakony w ciekawych kolorach dodadzą oryginalności. Nie zapominajmy również o oświetleniu. W kąciku biurowym powinny znajdować się lampy stojące i wiszące. Jeżeli jest to w miarę możliwe, kącik relaksacyjny urządźmy przy oknie.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *