Krzesło biurowe w stylu retro

krzesła-biurowe-retro-akcesoriawbiurze-plWyposażeniu biur w stylowe meble dla wielu może wydawać nie lada wyzwaniem. Ale czego nie robi się dla wyjątkowej aranżacji wnętrz. W dalszym ciągu urządzanie biur i gabinetów w oryginalne meble biurowe nie traci na popularności – nie tylko w kancelariach adwokackich. Stylowe meble wyglądają niezwykle elegancko w wielu firmach, które stawiają na tradycjonalizm w wyposażeniu wnętrz. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą cię aranżacje w stylu retro. Dzieje się tak, bo ciekawe wnętrza z przeszłością nadają „ducha” przestrzeni biurowej. Krzesło, które znajduje się przy rzeźbionym biurku również powinno być dobrane w tym stylu.

Powrót do przeszłości w biurze
styl-retro-w-biurze-akcesoriawbiurze-plWnętrza w stylu retro są bardzo eleganckie i pełne przepychu, zatem łatwo popaść w nim w przesadę i stworzyć biuro przytłaczające. Decydując się na konkretną stylizację, np. nawiązującą do baroku, trzymajmy się wyznaczników aranżacji. Nie wszystkie lampy, ceramiki i antyki będą pasowały do takiego biura.

Zadbajmy o wygodne meble biurowe – najlepiej niech będą wykonane z ciemnych, nasyconych kolorów drewna. W przestrzeni biurowej w stylu retro ważne są materiały – idealnie pasują tam wzorzyste i aksamitne zasłony, haftowane serwety i białe obrusy. Pod biurkiem możne znaleźć się miejsce na orientalny dywanik, a obok stolika ozdobna lampa stojąca.

Retro-krzesło w gabinecie
wygodne-krzesło-akcesoriawbiurze-plW pokojach biurowych utrzymanych w stylizacji retro powinniśmy postawić na drewniane krzesła biurowe. Najlepiej pasują meble rzeźbione i tapicerowane o tłoczonych nogach i majestatycznym kształcie. Nie trzeba nikogo przekonywać, że tradycyjne obrotowe fotele biurowe nie będą pasowały do takich pomieszczeń. Na szczęście, drewniane krzesła mogą być równie wygodne, jeżeli wybierzemy meble z tapicerowanym, miękkim siedziskiem.

Krzesło znajdujące się na zdjęciu przywodzi myślami XIX-wieczną kolację w arystokratycznym gronie. Misternie wykończone oparcia i filigranowe nogi oraz ciepłe kolory materiałów, którymi obite są meble biurowe – to wszystko sprawia, że czujemy się jak w innej epoce. W zależności od kolorystyki ścian i innych mebli biurowych, możemy wybierać różne odcienie tapicerki – od klasycznych zieleni po stonowane beże. Wymienione barwy idealnie pasują do drewnianych mebli biurowych wykonanych z dębu i jabłoni. Najwyższej jakości retro-krzesło nada twojemu biurze dostojnego charakteru.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *