Nowoczesne czy tradycyjne wyposażenie biura?

meble-do-biuraBiuro jest naszym drugim domem. W pracy spędzamy czasami więcej czasu w ciągu dnia niż w rodzinnym zaciszu. Do biuro zapraszamy klientów, gości i kontrahentów. W pomieszczeniach biurowych prowadzimy konferencje, bankiety i spotkania biznesowe. Biuro jest wizytówką naszej firmy. Wybierając meble do biura, warto zastanowić się nad aranżacją wnętrz w stylu nowoczesnym lub tradycyjnym. Ponadto w pokojach biurowych powinien panować ład oraz harmonia. Największym problem w aranżacji wnętrz jest wybór mebli. Pewnie zastanawiamy się – czy mają to być meble o nowoczesnej zabudowie z elementami metalowymi, czy raczej tradycyjne drewniane szafy, regały i biurka?

Nowoczesne meble biurowe
meble-biuroweJeżeli zdecydujemy się na minimalizm w pomieszczeniach biurowych, najlepiej zamówić nowoczesne szafki, regały i biurka, które świadczą o klarowności, precyzji i jasności myśli dyrektora czy managera. W nowoczesnym gabinecie biura wyposażone są w akcesoria elektryczne, tablice multimedialne, mediatory i lampy podłogowe. Elementy te nie stanowią podstawy aranżacji wnętrza, mają jedynie na celu podkreślić dynamizm prezesa firmy. W takim pomieszczeniu łatwiej jest się komunikować i prowadzić rozmowy biznesowe.

Nowoczesne meble biurowe charakteryzują się prostotą, szykiem i elegancją. Szafki i biurka powinny być dostosowane do produktów nowych technologii komputerowych i telekomunikacyjnych. Biurka powinny zawierać miejsce na sprzęt komputerowy, drukarkę i lampkę biurową. Stanowiska pracy znajdują się na otwartej przestrzeni biura i oddzielone są od siebie płytą, która nie utrudnia codziennej komunikacji. Wszyscy pracownicy widzą siebie i dochodzi do interakcji między nimi. Nowoczesne meble biurowe zawierają dużo dodatkowych elementów metalowych, chromowych i szklanych. Fotele biurowe są bardzo często finezyjne w bogatej kolorystce. W nowoczesnym biurze powinno znaleźć się miejsce na odpoczynek i relaks, w którym ustawimy wygodną kanapę z fotelami oraz ławę.

Tradycyjne meble biurowe
majestatyczne-meble-biuroweW wielu branżach wystrój wnętrz biura kształtuje prestiż firmy. W kancelariach prawnych, bankach, biurach finansowych powinniśmy zadbać o tradycyjne meble drewniane, które służą celom reprezentacyjnym. W pomieszczeniach panuje hierarchiczność stanowisk pracy. Standard wyposażenia mebli wzrasta wraz z pełnionym stanowiskiem. Miejsca pracy przypominają arystokratyczne i magnackie pokoje, w których centralnym punktem jest duże biuro i wieloelementowa szafa.

W takich wnętrzach duże znaczenie odgrywają dodatki, np. majestatyczne lampy, duże kinkiety, fotografie na ścianach, dyplomy i odznaczenia. Meble wykonane są z drewna dębowego, sosnowego, olchowego w kolorze mahoniowym, brązowym lub czarnym. Są to klasyczne czy też stylizowane na styl angielski szafy, regały, półki, biurka i stoliki.

Rodzaj wyposażenia biura zależy od charakteru prezesa czy kierownika, branży, w której działa firma oraz rodzaju klientów i kontrahentów.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *