Regały na segregatory – czyli dużo papierów w jednym miejscu

pinterest
pinterest

Archiwizowanie dokumentów to niezwykle żmudna, ale i konieczna czynność, z którą jestem skazany zmierzać się niemal codziennie. W wielu biurach wyodrębnione zostają specjalne miejsca, w których możemy przechowywać dokumenty. W ogromnych szafach i na wysokich regałach ustawiamy pudła archiwizacyjne, aby po kilku latach zniszczyć ich zawartość raz na zawsze. W domu również trzeba wygospodarować miejsce, gdzie umieścimy wszelkie faktury. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami piwnicy, to możemy skorzystać z jej powierzchni. W innym przypadku warto wcześniej wyposażyć się w regały i szafki.

Ciekawym rozwiązaniem są regały wiszące nad biurkiem. W zasięgu ręki mamy wszystkie pudełka, segregatory, teczki i aktówki. Aby nie przytłoczyć wnętrza naszego pokoju biurowego, proponuję zakup regałów o asymetrycznym kształcie.

pinterest
pinterest

Niektórzy producenci oferują półki wyposażone w pudełka i szufladki – to nie tylko wygodny sposób archiwizacji, ale i ciekawy efekt wizualny. W szufladkach znajdujących się nad biurkiem możemy przechowywać niezbędne akcesoria biurowe, tj. dziurkacze, zszywacze, korektory, taśmy i nożyczki.

pinterest
pinterest

Regały mogą być wykonane z drewna, plastiku i metalu. Do biur zaaranżowanych w stylizacji minimalistycznej najbardziej pasują jednak półki pastelowe z kilkoma przegródkami. Między stosem dokumentów i zapisków powinno znaleźć się miejsce na akcent dekoracyjny, m.in. figurkę, posążek, ramkę na zdjęcie, kwiat i szkatułkę. Nie stwarzamy wówczas „sztywnej” przestrzeni biurowej, lecz miejsce przyjazne pracownikowi. W końcu diabeł tkwi w szczegółach.

pinterest
pinterest
Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *