Trend alarm: wygodna sofa biurowa

Nowoczesna sofa świetnie sprawdzi się w każdym biurze, zarówno w poczekalni, jak w i pokoju konferencyjnym czy szkoleniowym.  Będzie nie tylko świetnym dodatkiem do aranżacji przestrzeni, ale również wygodnym meblem, na którym można usiąść przez chwilę, pijąc ulubioną kawę lub rozmawiając ze współpracownikami.  W końcu  meble wypoczynkowe są tak samo ważnym elementem wyposażenia biura, jak fotele i biurka.

źródło: LOF Direct
źródło: LOF Direct

Sofa w biurowej strefie relaksu

Meble wypoczynkowe w przestrzeni biurowej wpływają na postrzeganie aranżacji jako przytulnej i sprzyjającej pracy. Ustawione przy  stoliku kawowym sprzyjają prowadzeniu rozmów podczas przerw na lunch. Sofy i wygodne fotele kreują wrażenie przestrzeni komfortowej, nowoczesnej i cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród projektantów wnętrz dla wielu innowacyjnych firm. Bez względu na to, w jakim pomieszczeniu się znajdą, zawsze są mile pożądanym meblem.

W wielu firmach, dla których potrzeby pracowników są na wysokim miejscu, aranżuje się przestrzeń relaksu, gdzie można odpocząć podczas przerwy, usiąść wygodnie na sofie i wypić kawę. W biurowej strefie relaksu nierzadko prowadzone są rozmowy biznesowe, spotkania firmowe oraz podejmowane są decyzje dotyczące zatrudnienia pracowników. Śmiało można stwierdzić, że pokój relaksu to dziś must have każdej nowoczesnej aranżacji biura. Dopełnieniem ich wystroju są zgrabne sofy – funkcjonalne meble, alternatywa dla tradycyjnych krzeseł konferencyjnych.

źródło: Urban Office Interiors
źródło: Urban Office Interiors

Integrująca moc mebli wypoczynkowych

Badania dowodzą, że firmy, które zainwestowały w strefę relaksu mogą pochwalić się większym zadowoleniem klientów, gdy mowa o warunkach pracy w biurze. Tym bardziej że w pracy spędzamy bardzo często więcej niż osiem godzin dziennie,  chcemy czuć się w nim jak we własnym domu. Pokój biurowy, w którym znajdzie się miejsce na meble wypoczynkowe, jest uwielbianą przestrzenią wielu pracowników. Bo tutaj mogą przez chwilę zregenerować siły i odprężyć się, porozmawiać z innymi pracownikami oraz prowadzić dialogi w cztery oczy z klientem czy szefem. W nowoczesnych firmach urządzonych w duchu open space tego typu przestrzenie wyposażone w komfortowe sofy są najważniejszym miejscem dla pracowników, służącym często celom integracyjnym.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *