Z jakiego materiału wybrać fotel biurowy?

fotele-biurowe-akcesoriawbiurze-plWybierając meble do swojego biura, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na dobranie wygodnego fotele obrotowego. W ciągu dnia spędzamy około 10 godzin w pozycji siedzącej. Nieprawidłowo dobrane krzesło biurowe może wywołać wiele negatywnych skutków dla naszego organizmu, wśród których należy wymienić: bóle kręgosłupa, bóle głowy i karku, żylaki i problemy z koncentracją. Wiele osób podczas zakupu fotela biurowego kieruje się tylko ceną lub/i wyglądem. Tymczasem, najważniejsze jest to, aby krzesło było dopasowane do nas samych. W trakcie zakupu tego rodzaju mebli biurowych powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, m.in. dobór odpowiedniego materiału.

krzesło-biurowe-akcesoriawbiurze-plWśród wielu istotnych czynników (regulacja wysokości, regulacja podłokietników, regulacja kąta nachylenia, regulacja głębokości siedziska, amortyzacja) wybór materiału na siedzisko biurowe wydaje się sprawą najmniej znaczącą. Przy długim siedzeniu przed komputerem – szczególnie w upalne dni – rodzaj materiału staje się kwestią zauważalną. Nie ulega wątpliwości, że największą popularnością cieszą się krzesła i fotele biurowe wyścielane miękkim tworzywem. Pozwalają oddychać całemu ciału i zapewniają duży komfort siedzenia.

Na rynku mamy do wyboru różnego rodzaju fotele – wykonane z tworzyw skóropodobnych, skóry naturalnej i ekoskóry. Wszystkim odradzam fotele biurowe skóropodobne, ponieważ podczas długiego siedzenia mocno się nagrzewają, kleją się do ciało, odczuwamy dyskomfort. Najlepszym rozwiązaniem są fotele obrotowe z oparciem wykonane z siatki lub skóry. Meble biurowe z siatki zapewniają wentylację, co jest doceniane przez pracowników w upalne dni. Elastyczna siateczka dostosowuje się do kształtu ciała. Fotele biurowe ze skóry idealnie komponują się z eleganckim wystrojem biura, zapewniają cyrkulację powietrza i są ciągle obecne na rynku w atrakcyjnych cenach.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *