Jaki długopis wybrać?

pisanie-długopisemW rankingu najpotrzebniejszych artykułów biurowych na pierwszym miejscu należy wymienić długopis. Jego historia sięga 1938 roku, kiedy węgierski dziennikarz Laszlo Biro uciekł z kraju i dotarł do Argentyny, gdzie zaczął produkować pierwsze narzędzia pisarskie. Długopisy miały służyć na potrzeby alianckich pilotów podczas drugiej wojny światowej. Przetrwały do dziś i zawsze mamy je pod ręką, szczególnie w pracy biurowej. Na rynku dostępne są w różnych wariantach, kształtach i modelach. Jaki kryterium wybrać przy zakupie długopisu – sprawdź!

Najlepszy długopis to wygodny długopis. To oznacza jedno: komfort i efekty pracy natury estetycznej. Nasze pisadło powinno dobrze leżeć w dłoni, nie pozostawiać śladów na papierze, nie rozmazywać i gwarantować „lekkość” pisania.długopis-klasyczny Dlatego dużą popularnością cieszą się cienkopisy. Posiadają delikatną końcówkę, lepiej sprawdzają się niż zwykłe pióro i są wydajne. SONY DSC

Na szorstkim papierze dobrze pisze się długopisem żelowym, ponieważ stawia znacznie mniejszy opór niż pisak wypełniony wkładką olejową.

Osoby, które są leworęczne powinny pamiętać o tym, że niektóre artykuły piśmiennicze mogą pozostawiać nieestetyczny ślad, np.: pióra kulkowe, długopisy żelowe.

Jeżeli zastanawiamy się jaki długopis będzie najlepszy dla nas, weźmy pod uwagę następujące kryteria:
– uchwyt (miękka końcówka długopisu jest wygodniejsza niż metalowa);
– zatyczka (jeśli gubimy skuwki do długopisu);
– gumka do ścierania (dodatkowy element, jeżeli często coś kreślimy);
– recykling (jeżeli zależy nam na ekologii, wybierzmy długopisy wykonane z tworzywa, który ulega recyklingowi).

Wygodnego pisania dla wszystkich pracowników biurowych!

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *