Korektory biurowe

korektor-biurowyKażdy człowiek popełnia błędy – nawet w codziennej pracy biurowej. Na szczęście istnieją korektory, które skutecznie zamażą istniejący tekst, słowo, cyfrę lub literę. Najczęściej spotykamy korektory w płynie, w pisaku lub w taśmie. Są świetną alternatywą dla gumki do ścierania, ponieważ pozwalają na poprawienie błędu nie naruszając struktury kartki lub dokumenty. Jeżeli tylko pojawi się błąd, którego nie możemy usunąć gumką, poprawmy go korektorem.

Korektory w pisaku lub piórze
Do korekcji tekstu pisanego atramentem i długopisem świetnie nadają się korektory w piórze. Te klasyczne artykuły biurowe posiadają cienką i okrągłą końcówkę, która dokładnie pokrywa wszystkie błędy. Są idealne do korekcji niewielkich znaków, linii, cyfr i liter. Końcówki korektorów w pisaku są wykonane najczęściej z metalu. Czasami zdarzają się korektory z plastikową końcówką, lecz są mniej skuteczne i bezawaryjne. Większość tych produktów biurowych zawiera wielofunkcyjny i szybkoschnący płyn korygujący, który pozwala na gładkie i błyskawiczne pisanie – zaraz po użyciu artykułu. Najczęściej pojemność tuszu wystarczy na długo i zadowala najbardziej ekonomicznych zaopatrzeniowców biur.

Korektory w taśmie
Taśmy korektorskie są przeznaczone do tekstu drukowanego oraz pisma odręcznego. Używamy je „na sucho”, nie musimy czekać aż substancja korygująca wyschnie, jak w przypadku korektorów w pisaku. Są bardzo wydajne i ekonomiczne, dostępne w różnych kształtach i obudowach. Korektory w kształcie myszki mają przezroczystą obudowę pozwalającą kontrolować zużycie taśmy. Większość modeli dostępnych na rynku posiada ruchomy mechanizm zabezpieczający, który chroni taśmę przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Wymiary taśmy są różne, np.: długość: 10 metrów, a szerokość 4,2 mm (korektor w taśmie Pentel ZTN14 – dostępny w Makro). Korektory w taśmie są zapakowane w wygodne opakowanie. Świetnie sprawdzają się w pracy biurowej, w domu oraz w szkole.

Korektory w płynie
Korektory w płynie mają pojemność około 20 mln i są wykonywane na bazie rozpuszczalnika. Po nałożeniu substancji specjalnym aplikatorem pędzelkowym lub gąbką, płyn dość szybko wysycha. Z powodzeniem możemy stosować korektor w płynie do dużych powierzchni. Aplikator w formie pędzelka umożliwia dokładne nakładanie substancji kryjącej.  Istnieją również korektory ekologiczne, które są produkowane na bazie wody. Osobiście polecam jednak korektory na bazie rozpuszczalnika:-)

Na rynku można zakupić również korektory pisakowo-pędzelkowe oraz pędzelkowo-taśmowe. Istotne jest to, aby tekst po korekcie był estetyczny i czytelny.  Wszystkim życzę tego, aby w naszej pracy biurowej nie trzeba było nic poprawiać:-)

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *