Najlepsze kredki ołówkowe do kolorowania

Dawniej były dwa rodzaje kredek do kolorowania – ołówkowe i świecowe marki Bambino. Dziś rynek artykułów szkolnych oferuje ogromny wybór marek, rodzajów i zestawów kolorystycznych – różniących się przede wszystkim ceną oraz jakością produktu. Można kupić tanie kredki, które będą po prostu malować, ale czy wystarczą nam na długo? Zdecydowanie nie! Te tanie łatwo się łamią, są twarde podczas kolorowania i nierzadko trudne do zatemperowania.  To sprawia, że dziecko się irytuje – nie lubi rysować.  Zakup dobrej jakości kredek do kolorowania to inwestycja w rozwój naszego malucha. Zatem jakie produkty będą najlepsze?

Kredki różnego rodzaju

Na rynku artykułów piśmienniczych kupimy kredki grube oraz cienkie, miękkie i twarde oraz  trójkątne i okrągłe. Zwykle te młodsze dzieci chętniej rysują kredkami o miękkim rysiku oraz owalnym kształcie. Po prostu te kredki nie potrzebują mocnego nacisku i jeżeli mają dobry skład, to cieszą oko dziecka swoimi intensywnymi kolorami.  Podczas wyboru kredek, ważna jest łatwość temperowania.  To szczególnie istotne dla małych dzieci. Nie bez znaczenia jest zwiększona odporność na uszkodzenia mechaniczne. Równie ważny jest wybór kolorów – podstawowe zestawy zawierają 12 kredek. Jeżeli nasze dziecko lubi rysować i malować, nie oszczędzajmy na kredkach i kupmy większy zestaw (25 lub 36 kolorów).

Ołówkowe kredki dobrej jakości

Ołówkowe kredki są najpopularniejsze w szkole. Łatwo je dostać w większości sklepów, księgarni czy marketów. Mamy taki ogromny wybór kredek, że trudno zdecydować się na te, które będą naprawdę dobre. Wiele kredek nie różni się od siebie niczym więcej niż ceną. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka produktów, które spełniają wszystkie cechy  pożądane podczas kolorowania. Po pierwsze, polecam kredki BIC Tropicolors – są to kredki odporne na złamanie, w zestawie znajduję się 24 kolory, są wygodne w użytkowaniu. Ich cena to około 15 złotych. Po drugie, kredki Koh-i-Noor Progresso – są bezdrzewne, występują w wersji 12 i 24 sztuki, świetnie się strugają i są odporne na uszkodzenia. Za większe opakowanie trzeba zapłacić około 40 złotych – to drogie kredki, które spodobają się bardzo wymagającym. Po trzecie,  kredki Colorino Kids PATIO – są to kredki dwustronne w wersji 12/24 oraz 24/48 sztuk, to produkty tanie, bo ich cena to około 10 złotych za mniejszy oraz 20 złotych za większy zestaw. Myślę, że każdy znajdzie kredki, które spodobają się niejednemu dziecku.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *