Ołówki do rysunku KOH-I-NOOR

ołówki-koh-in-door-akcesoriawbiurze-plW dobie komputerów i programów graficznych, szkic ołówkiem i rysunek techniczny w pracy to relikty przeszłości. Mimo to niektóre artykuły piśmiennicze się przydają, zwłaszcza w codziennej pracy grafika. Dobre ołówki i kredki akrylowe do rysowania wykonane są w całej masie z czystego grafitu i pokryte bezbarwnym lakierem, chroniącym przed zabrudzeniem rąk. Najlepsze artykuły do szkicowania oferuje marka KOH-I-NOORów. Zestaw 12 ołówków dostaniemy w wielu supermarketach i hurtowniach w dobrej cenie – nawet za jedyne 12 zł.

Miękkie ołówki najlepiej sprawdzają się przy szybkim i spontanicznym rysowaniu. Twarde zaś pasują do wstępnego cieniowania i szkicowania (H4, H3, H2). Takie ołówki ścierają się nieco wolniej niż miękkie i niestety pozostawiają po sobie ślad – nawet wgłębienie w kartce, którego nie można usunąć. Tego rodzaju przybory do rysowania musimy dość często strugać. Do temperowania ołówków warto używać metalowych strugaczek marki Staedtler.

KOH-I-NOORy ołówki są bezdrzewne i łatwo cieniuje się nimi rysunki. Firma produkuje akcesoria w 20 twardościach od najbardziej miękkich 8B do najtwardszych 10H. KOH-I-NOOR HARDTMUTH. to czeski producent z wieloletnim doświadczeniem sięgającym 1790 roku. Firma produkuje na dużą skalę artykuły dla artystów, akcesoria biurowe i szkolne w Europie Środkowej i Wschodniej. Swoje produkty eksportuje do ponad 60 krajów świata.

Facebooktwittergoogle_pluspinterest

Post Author: Grzegorz Kozłowski

Grzegorz Kozłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *